Son Dakika! YKS Sonuçları Açıklandı!

Son Dakika! YKS Tercih Sonuçları Açıklandı!

113

YKS tercih sonuçları yani üniversite yerleştirme sonuçları

 Konu ile ilgili ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’den son dakika açıklaması geldi. Peki, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçları açıklandı mı? İşte, üniversite yerleştirme sonuçlarıyla ilgili merak edilen detaylar…

Üniversite yerleştirme sonuçları yani YKS tercih sonuçlarıyla ilgili ÖSYM Başkanı’ndan son dakika açıklaması geldi. Hatırlanacağı gibi Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı tercihleri geçtiğimiz ay sona ermişti. Tercihlerin sona ermesiyle birlikte gözler tercih sonuçlarına çevrildi. Peki, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı tercih sonuçları açıklandı mı?

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı TERCİH SONUÇLARI

Tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz belli değil. Ancak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı tercih sonuçlarının Kurban Bayramı’ndan önce açıklanacağını bildirdi. Beklenen açıklama geldi. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı tercih sonuçları açıklandı.

2019-YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2019-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 06 Ağustos 2019 tarihinde saat 12.00’den itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.


Kamuoyunun ve adayların bilgisine saygıyla sunulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

 

En Başarılı Okullar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.