Lütfen Bekleyiniz..

Lütfen Bekleyiniz..

Başarılı Okulların Tek Adresi

Yüz Yüze Eğitim Başlıyor Mu?

Yüz Yüze Eğitim Başlıyor Mu?

Bakan Selçuk’tan uzaktan ve yüz yüze eğitim açıklaması! Okullarda Eğitim Başlıyor Mu?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda uzaktan ve yüz yüze eğitime ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitim başlıyor mu?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması! Ülkemizde gelen kısıtlamalarla birlikte vaka sayılarında düşüşler yaşandı. Bu durum kısıtlamaların kaldırılmasını ve eğitimi tekrardan gündeme taşıdı. Okullarda eğitim kararına ilişkin detaylar ise geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. MEB 81 ile gönderdiği yüz yüze eğitim ile ilgili son yazıda belli kategorilerdeki okullar için yüz yüze eğitim kararı aldı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM KARARINI BU TAKVİME GÖRE AÇIKLIYORUZ

“Uzaktan eğitimde imkânları ne kadar çok artırsak da bizim isteğimiz okulların yüz yüze açılması” diyen Bakan Selçuk “15 Şubat sonrasında güncel verilere dayalı olarak en doğru kararı açıklıyoruz” diye de ekledi. sözlerinden satırbaşları şöyle:

UZAKTAN EĞİTİM ÇALIŞMA TAKVİMİNDE DEĞİŞİKLİĞE GİTTİK

Uzaktan eğitimde imkânları ne kadar çok artırsak da bizim isteğimiz okulların yüz yüze açılması. Ama bu kararı elbette tek başımıza veremeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında Bakanlar Kurulunda aldığımız karar gereği okullarda eğitime 4 Ocak 2021’e kadar ara vermiştik. Çalışma takviminde bir değişikliğe gittik. İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak tarihine kadar devam edecek.

İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLIYOR?

25 Ocak’ta başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresini ekledik. İkinci dönem 15 Şubat’ta başlayacak. 15 Şubat sonrasında, Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulu ile istişare halinde, güncel verilere dayalı olarak toplum sağlığı, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin sağlığı için en doğru kararı uygulayacağız. Ailelerimizin ve öğretmenlerimizin yorgunluğunun, çocuklarımızın okul özleminin farkındayız.

BU ZOR GÜNLERİ AŞMAK İÇİN ÇALIŞMAK HEPİMİZİN GÖREVİ

Bugünleri aşabilmek için de salgın kurallarına azami şekilde uymak hepimizin insani görevidir. Salgının seyrini belirleyen toplumsal davranışlarımız okullarımızın kapalı ya da açık olmasında son derece belirleyicidir. Bunu aklımızdan çıkarmayalım.

enbasariliokullar.com

yorumunu bırak