Lütfen Bekleyiniz..

Lütfen Bekleyiniz..

Başarılı Okulların Tek Adresi

Bakan Özer: 136 milyon yardımcı kaynağı öğrencilerimize ulaştırıyoruz

Bakan Özer: 136 milyon yardımcı kaynağı öğrencilerimize ulaştırıyoruz

Bakan Özer: 136 milyon yardımcı kaynağı öğrencilerimize ulaştırıyoruz

MİLLİ Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “136 milyon yardımcı kaynağı öğrencilerimize ulaştırmış oluyoruz. Eğitim-öğretim yılı 12 Eylül’de başladığında çocuklarımızın masalarında sadece ders kitapları olmayacak, yardımcı kaynakların tamamı da basılı ve ücretsiz şekilde ulaştırılmış olacak” dedi.

136 milyon yardımcı kaynağı öğrencilerimize ulaştırıyoruz

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Anaokulları ve Ana Sınıfları İçin Hazırlanan Eğitim Materyali ve Donatım Malzemelerini İllere Uğurlama Töreni’ne katıldı. Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki Hasanoğlan Ders Aletleri Yapım Merkezi’nde düzenlenen programda bir konuşma gerçekleştiren Bakan Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıklarına erken başladıklarını, Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde ilk kez tüm okullara bütçe göndermeye başladıklarını hatırlattı.

Atılan bütçe adımının milli eğitim tarihinde yıllardan beri özlenen ve konuşulan ancak uygulamaya sokulamayan bir adım olduğunu belirten Özer, “Bu adımı atmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Artık okullarımız, Okul yöneticilerimiz hiç kimseye ihtiyaç duymadan, okul aile birlikleriyle bu ihtiyaçları karşılamak için herhangi bir ilişkiye girmeden, velilerden herhangi bir şey istemeden dimdik durarak sadece vermiş oldukları eğitimin kalitesinde odaklanma süreçlerini nasıl iyileştirebileceklerine vakit ayırma fırsatına kavuşmuş oldular” dedi.

Son 20 yılda eğitimde fırsat eşitliliğinin güçlendirilmesi için tüm okullarda, tüm öğrencilere ders kitaplarının ücretsiz olarak gönderildiğini kaydeden Özer, Türkiye’de 18,9 milyon Öğrenci sayısıyla 150’den fazla ülkenin nüfusundan daha fazla öğrenci olduğunu hatırlattı.

“ŞU AN İTİBARIYLA 136 MİLYON KAYNAĞI ÖĞRENCİLERİMİZE ULAŞTIRMIŞ BULUNUYORUZ”

Son zamanlarda ders kitaplarının verimliliğiyle ilgili spekülasyonlar yapılmaya başlandığını söyleyen Özer, “Hemen Bakanlık olarak tüm imkanlarımızı kullanarak yardımcı kaynak üzerine eğilmeye başladık. Yıllardan beri kronik olan ‘velilere ilave yükler’ yükleyen ve aynı zamanda okullarımızı, öğretmenlerimizi de bir şekilde sıkıntılı süreçlerle yüzleşmesine yol açan yardımcı kaynak olayını da eğitim sisteminde bir yıl gibi kısa süre ortadan kaldırdık. Biz yola çıkarken demiştik ki, 2022 yılının sonuna kadar 100 milyon yardımcı kaynağı çocuklarımızla buluşturacağız. Şu an itibarıyla 136 milyon kaynağı öğrencilerimize ulaştırmış bulunuyoruz” diye konuştu.

136 milyon yardımcı kaynağı öğrencilerimize ulaştırıyoruz

“DERS KİTAPLARIYLA YARDIMCI KAYNAKLARI BİRLEŞTİRECEĞİZ”

12’nci sınıflara 20 farklı kaynak kitabı hazırlandığını vurgulayan Bakan Özer, şunları aktardı:
“Eğitim öğretim yılı 12 Eylül 2022 tarihinde başladığı zaman çocuklarımızın masalarında sadece ders kitapları olmayacak, yardımcı kaynakların tamamı da basılı ve ücretsiz bir şekilde eriştirilmiş olacak. İnşallah bir sonraki eğitim öğretim yılında ders kitaplarıyla yardımcı kaynakları artık birleştireceğiz. ‘Ders kitabı ayrı, yardımcı kaynak ayrı’ ikilemi artık eğitim sistemimizde kalmayacak. Nasıl yardımcı kaynak olayını çözdüysek onu da çözeceğiz.”

EN BAŞARILI OKULLAR

 

 

 

yorumunu bırak