Lütfen Bekleyiniz..

Lütfen Bekleyiniz..

Başarılı Okulların Tek Adresi

“Ortak dilimiz olmazsa ortak hayallerimiz olmaz.”

“Ortak dilimiz olmazsa ortak hayallerimiz olmaz.”

Milli Eğitim Bakanı Ziya “Selçuk, ortak dilimiz olmazsa ortak hayallerimiz olmaz. ankaradaki özel okullar Ortak hayallerimizin olabilmesi için önce dili düzelteceğiz, dil düzeldikçe düşünce, düşünce düzeldikçe hayaller düzelecek. O zaman biz koşmaya başlayacağız.” dedi.

 

ankaradaki özel okullar Eğitimcilerin gayretlerinin kendileri için çok değerli olduğunu ifade eden Selçuk, “Bütün illerimizde bu tür çalışmalar yapılmasını çok çok önemsiyorum. Çünkü ortak dilimiz olmazsa ortak hayallerimiz olmaz. Ortak hayallerimizin olabilmesi için önce dili düzelteceğiz, dil düzeldikçe düşünce, düşünce düzeldikçe hayaller düzelecek. O zaman biz koşmaya başlayacağız.” diye konuştu.

Bir Bakanlığın, teşkilatın gerçekten eğitim sistemini çok hızlı ve mükemmel biçimde dönüştürmesinin kolay olmadığını dile getiren Selçuk, “Aslında bir Bakanlığın ya da ekibinin Milli Eğitim Bakanlığının bugünkü yapısını dönüştürmesi çok zor.  ankaradaki özel okullar Ama Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği ve ortaya koyduğu iradeyle bunu yapabileceğimizden çok eminim. Çünkü bu, bu tür bir liderlikle gelişebilecek bir şey. Diğer türlü bütün bakanlıklarımızın, Türkiye´deki toplumun tamamının katkısı olmaksızın, bunun altından kalkmak biraz zor.” vurgusu yaptı.

ankaradaki özel okullar Sakarya’daki bu çalışmanın bütün illere örnek olması temennisinde bulunan Bakan Selçuk, “Bu çalışmaların daha derinleşmesi ve gelişmesi için herhangi bir ihtiyaç söz konusu olursa Milli Eğitim Bakanlığı olarak yapmak istediğimizi belirtmek isterim. ankaradaki özel okullar Bugün arkadaşların yaptığı grup çalışmalarının her birinde Sakarya´nın eğitim sisteminin büyümesi için nasıl bir vizyon, misyon, hangi değerlerle ve yol haritasıyla ne yapılabilir sorusunun cevaplarının arandığı bir durum söz konusu. Buradan ortaya çıkacak sonuçlarla ankaradaki özel okullar Sakarya´nın eğitim sisteminin çok daha güçle şekilde hayata geçirileceğinden eminim.” dedi.

yorumunu bırak