Lütfen Bekleyiniz..

Lütfen Bekleyiniz..

Başarılı Okulların Tek Adresi

Son Dakika… Okul Saatleri Değişiyor!

Son Dakika… Okul Saatleri Değişiyor!

Yaz saati uygulamasına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez “Okul saati illere göre değişebilir” dedi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, kalıcı yaz saati uygulamasının enerji verimliliğini arttırdığını vurguladı.

Dönmez, “yaz saati uygulamasında 2 yıl önce böyle bir karar almıştık. Bu kararın neden verildiğine dair gerekçe bulamadık. Bizim yapmış olduğumuz çalışmalarla, uygulamanın daha verimli olacağını biliyorduk. Ancak biz bu konuyu İstanbul Teknik Üniversitesine çalışma yaptırdık. Sonuçlarla uygulamasının enerji verimliliği bakımından daha iyi olacağını gördük.” dedi.

 

Saatler Değişiyor

Mesai ve eğitim saatinin her şehirde aynı anda başlamasının gerekli olmadığını vurgulayan Dönmez konuşmasını;”İTÜ ile öngörülen tasarruf miktarları oldu mu diye bir çalışma daha yaptırdık ve öngördüğümüz gibi tasarrufların gerçekleştiğini gördük.

Valiliklere bir talimat gönderip, okul saatleri ve mesai saatleri ile ilgili düzenleme yapılmasını istedik. Edirne ile Kars’ın eğitim ve mesai saatleri aynı olacak diye bir şart yok. Benim bildiğim kadarıyla da İstanbul’da eğitim saatler 8:30, 9.00 civarına kadar çekildi.” şeklinde sonlandırdı.

yorumunu bırak