LGS’de Ankara’da En Başarılı Özel Okullar Belli Oldu

Liseye geçişte öğrencilerin puanla yerleşmesini sağlayan LGS bugün gerçekleşti.

2.439

Liseye geçişte öğrencilerin puan ile yerleşmesini sağlayan LGS gerçekleşti MEB tarafından düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı’na göre Ankara’nı en başarılı 10 okulu da belirlenmeye başladı.

Sınavın gerçekleşmesinin ardından resmi sonuçların ne zaman açıklanacağı veliler ve öğrenciler açısından büyük merak konusu olurken Ankara’da en başarılı özel okullar hakkında da bilgiler gelmeye başladı.

Çeşitli okullarda gerçekleşen LGS’de özel okullar arasından başarılı olanların listesi açıklanmaya başladı. Verilere göre Ankara’nın en özel okulları arasında Çankaya, Yenimahalle, Pursaklar ve Mamak’ta bulunan okullar listenin başında yer aldı.

İşte en son düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı verilerine göre Ankara’nın en başarılı on okulu.

Bilişim Koleji, LGS’de tam puan yapan öğrencileriyle en iyi özel okullar arasından başta yer alıyor. En başarılı ilk beş okul arasında  Bilişim Koleji’ni Maya Koleji, Arı Koleji, Bilfen Ortaokulu ve Bahçeşehir Ortaokulu gelmekte.

LGS’de Ankara’da en başarılı özel okullar listesi sırasıyla şu şekilde:

  1. Bilişim Koleji
  2. Maya Koleji
  3. Arı Koleji
  4. Bilfen koleji
  5. Bahçeşehir Koleji
  6. Birey Koleji
  7. Sınav Koleji
  8. Yükselen Koleji
  9. Jale Tezer Koleji
  10. Mektebim Koleji

LGS’de alınan puanların yanında okullarda uygulanan eğitim sistemi ve gerçekleşen farklı aktiviteler de listenin belirlenmesinde rol aldı.

LGS’nin gerçekleşmesiyle birlikte en başarılı özel okullar da belli olmaya başlarken resmi sınav sonuçlar 24 Haziran 2019 tarihinde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sayfası üzerinden açıklanacağı duyuruldu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.