LGS’de Ankara’da En Başarılı Özel Okullar Belli Oldu

Liseye geçişte öğrencilerin puanla yerleşmesini sağlayan LGS gerçekleşti.

19.032

Sınavın gerçekleşmesinin ardından resmi sonuçların ne zaman açıklanacağı veliler ve öğrenciler açısından büyük merak konusu olurken Ankara’da en başarılı özel okullar hakkında da bilgiler gelmeye başladı.

Liseye geçişte öğrencilerin puan ile yerleşmesini sağlayan LGS gerçekleşti. MEB tarafından düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı ve veli kanaatlerine göre Ankara’nın en başarılı ve gözde 10 okulu da belirlenmeye başladı.

Çeşitli okullarda gerçekleşen LGS’de özel okullar arasından başarılı olanların listesi açıklanmaya başladı. Verilere göre Ankara’nın en başarılı özel okulları arasında Çankaya, Yenimahalle, Pursaklar, Mamak ve Gölbaşı’nda bulunan okullar listenin başında yer aldı.

LGS’de En Başarılı 10 Okul

İşte en son düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı verilerine göre Ankara’nın en başarılı on okulu.

Bilişim Koleji, LGS’de tam puan yapan öğrencileriyle en iyi özel okullar arasından başta yer alıyor. En başarılı okullar arasında yaptığımız anketlere göre Bilişim Koleji, Maya Koleji, Arı Koleji, Bilfen Koleji ve Bahçeşehir Koleji gelmekte.

Araştırmalarımıza ve sitemizde yapılan değerlendirme ve anket sonuçlarına göre LGS’de Ankara’da en başarılı özel okullar listesi sırasıyla şu şekilde*:

 1. Bilişim Koleji
 2. Maya Koleji
 3. Arı Koleji
 4. Gazi Üniversitesi Koleji
 5. İnci Koleji
 6. Bilfen Koleji
 7. Bahçeşehir Koleji
 8. Birey Koleji
 9. Sınav Koleji
 10. Yükselen Koleji
 11. Jale Tezer Koleji
 12. Mektebim Koleji

*LGS’de alınan puanların yanında okullarda uygulanan eğitim sistemi ve gerçekleşen farklı aktiviteler de listenin belirlenmesinde rol aldı.

LGS’nin gerçekleşmesiyle birlikte en başarılı özel okullar da belli olmaya başlarken resmi sonuçların da 24 Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sayfası üzerinden açıklanacağı duyuruldu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Telegram Kanalımıza Katılın Bizi Yakından Takip Edin!

error: