BİLSEM Sınavlarına Hazırlık İçin En Etkili Yayınlar Belli Oldu!

Öğrenci ve veliler için son derece önemli olan, BİLSEM Sınavlarına hazırlık sürecinde en etkili yayınlar belli oldu.

106

Özel ve yetenekli öğrencilerin tespit edilebilmesi amacıyla gerçekleştirilen Bilim Sanat Merkezi Sınavı (BİLSEM) her yıl binlerce öğrencinin yeteneklerine göre eğitim almasını sağlamakta. BİLSEM Sınavları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca grup taramaları şeklinde yıl içerisinde devam ettirilmektedir. Öğrenci ve veliler için son derece önemli olan, BİLSEM Sınavlarına hazırlık sürecinde en etkili yayınlar belli oldu.

Özel yeteneğe sahip öğrencilerin keşfedilmesine olanak tanıyan Bilsem sınavlarına hazırlık için pek çok yayının bulunması akıl karışıklığına yol açabiliyor. Farklı ortamlarda sınava hazırlanan öğrencilerin incelenmesi ve yaptığımız anketlere göre, BİLSEM Sınavlarına hazırlık esnasında dijital yayınlardan faydalanan öğrenciler daha başarılı oluyor.

BİLSEM Sınavlarına Hazırlık Sürecinde Dijital Yayın Etkisi

Hem basılı yayında hem de dijital ortamda veli ve öğrencilerin yararlanabileceği pek çok içerik yer almakta. Yapılan inceleme ve araştırma sonuçlarına bağlı olarak, BİLSEM Sınavlarına dijital ortamlarda hazırlanmanın başarı üzerinde çok daha etkili olduğu ortaya çıktı. Tablet üzerinden dijital bir şekilde gerçekleştirilen BİLSEM Sınavlarına gerçeğe yakın olması da dijital yayınların başarıları üzerinde etkili olmakta.

Dijital yayınların bir diğer özelliği ise soru sayısı. Basılı ortamdan elde edilen kaynaklara göre, dijital kaynaklar çok daha fazla soru seçeneği sunuyor. Bir ya da iki kitaptan elde edilebilecek soru sayısının çok daha üstünde, herhangi bir dijital kaynaktan erişebilmek mümkün. Böylece BİLSEM Sınavlarına hazırlık yapan öğrenciler daha fazla soru çözebilmek ve görebilme imkanı elde edebiliyor.

Dijital Yayınların Sunduğu İmkanlar

  • Dijital ortamda soruları çözmek için öğrencilere belirli süreler tanınmaktadır. Bu sayede öğrenciler BİLSEM Sınavlarında zamanı daha iyi değerlendirebilmektedir.
  • Dijital yayınlar, basılı kaynaklara göre öğrencilere daha fazla soru çözebilme ve soru çeşidi görebilme olanağı tanımaktadır.
  • Dijital kaynaklara internet ve akıllı cihazın bulunduğu herhangi bir ortamda erişim sağlanabilmektedir. Kitap ya da kalem gibi fiziksel bir ihtiyaca gerek kalmamaktadır.
  • BİLSEM Sınavları tablet üzerinden gerçekleştirildiği için öğrencilerin sınavlara dijital kaynaklardan hazırlanması, sınavda zorlanmamalarını sağlamaktadır.

enbasariliokullar.com

1 yorum
  1. Furkan Mehmet diyor

    biz de 2. sinifta bilsem sinavina mebbilsem ile hazirlandik birebir ilgilendiler cok memnun kaldık Oneriyorum tskler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: