Lütfen Bekleyiniz..

Lütfen Bekleyiniz..

Başarılı Okulların Tek Adresi

‘Özel’ Gereksinimli Öğrencilere ‘Özel Set’

‘Özel’ Gereksinimli Öğrencilere ‘Özel Set’

21 Eylül’de anaokulu ve ilkokul 1. sınıf düzeyindeki özel gereksinimli öğrenciler için yüz yüze eğitimde ilk ders zili çalıyor.

Salgın sürecinde “Özelim Eğitimdeyim” adlı mobil uygulama ile “gereksinimli” öğrencileri içeriklerle buluşturan Bakanlığımız, okuma yazmayı eğlenceli hâle getirecek bir set hazırladı. “Ses Temelli Okuyorum Yazıyorum” adlı set, hem mobil uygulamada hem de “orgm.meb.gov.tr” adresindeki elektronik kütüphanenin ilk rafına yerleşti.

Ziya Selçuk Okuma yazma sürecindeki özel gereksinimli öğrencileri ilgi ve gerekli materyallerle desteklemek için yeni kaynaklar sunduklarını belirtti. 6 kitaptan oluşan “Ses Temelli Okuyorum Yazıyorum” setinin öğretmenler için hazırlanan kılavuzuyla birlikte öğrencilerin eğitim sürecini kolaylaştıracağına dikkat çekti.

Ziya Selçuk “Ses Temelli Okuyorum Yazıyorum” setlerinin 81 ile gönderildiğini belirtti. Ailelerin bu sete “Özelim Eğitimdeyim” mobil uygulamasından ve “orgm.meb.gov.tr” adresindeki elektronik kütüphaneden ulaşabileceğini söyledi.

Ses Temelli Okuyorum Yazıyorum Okuma Yazma Seti, ayrıcalıklı eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin okuma yazma alanındaki el göz koordinasyonunu güçlendirme, görsel ve işitsel algı becerilerini geliştirme, okuduğunu/dinlediğini anlama, söyleneni yazma, bakarak yazma ve akıcı okumalarını sağlamak amacıyla hazırlandı.

Setle, öğrencilerin “okuduğu cümle-metin ile ilgili soruları cevaplama, cümlede eksik bırakılan bölümleri doğru şekilde tamamlama, ” gibi birçok alanda yaşadıkları güçlükleri gidermeleri amaçlanıyor.  “Ses Temelli Okuyorum Yazıyorum” setine öğretmen, öğrenci ve velilerimiz, dijital olarak orgm.meb.gov.tr internet adresinden ve ÖzelimEgitimdeyim mobil uygulamasından da ulaşılabilecekler.

enbasariliokullar.com

yorumunu bırak