Lütfen Bekleyiniz..

Lütfen Bekleyiniz..

Başarılı Okulların Tek Adresi

BİLSEM’de Yüz Yüze Eğitim Başlıyor!

BİLSEM’de Yüz Yüze Eğitim Başlıyor!

Yüz Yüze Eğitim BİLSEM 9 Kasım’da

Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM) kayıtlı 1, 2, 3, 4, 5 ve 8’inci sınıflar ile 9’uncu sınıf öncesi hazırlık sınıfları ile 9 ve 12’nci sınıflardaki öğrenciler için, 9 Kasım’dan itibaren yüz yüze eğitim başlayacak.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği yazıda BİLSEM’lerde yeni dönem ile ilişkin detayları paylaştı.

9 KASIM’DA EĞİTİM BAŞLIYOR

9 Kasım’dan itibaren BİLSEM’e kayıtlı öğrencilerden, ilkokulların 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıfları, ortaokulların 5 ve 8’inci sınıfları, ortaöğretim kurumlarının 9’uncu sınıf öncesi hazırlık sınıfları ile 9 ve 12’nci sınıflarında öğrenimlerini sürdürenler, haftada en fazla 2 gün ve günde 6 saati geçmeyecek şekilde BİLSEM’lerde yüz yüze eğitimlerine başlayacak.

DERS SAATLERİ BELLİ OLDU

İl veya ilçe hıfzıssıhha kurulu kararıyla açılan okullarda tüm sınıflar seviyesinde eğitimlerini sürdüren Bilim ve Sanat Merkezlerinde kayıtlı öğrenciler de yüz yüze eğitimlerine haftada en fazla 2 gün ve günde 6 saati geçmeyecek şekilde devam edebilecek. Programda bir ders/etkinlik 30 dakika, teneffüsler 10’ar dakika olacak.

BİLSEM kayıtlı 1, 2, 3, 4, 5 ve 8'inci sınıflar ile 9 ve 12'nci sınıflardaki öğrenciler için, 9 Kasım'dan itibaren yüz yüze eğitim başlayacak.

Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler, uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacak. Uzaktan eğitimlerde de bir ders süresi 30 dakika olarak planlanacak, öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla desteklenmelerine yönelik tedbirler müdürlüklerce alınacak.

BİLSEM‘de Devamsızlık Yok

Dersliklerde oturma planı, fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenip bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı buna göre belirlenecek. Yüz yüze eğitim için öğrencisini göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak.

Öğrencilerin burada geçirdikleri ders içi/dışı saatlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları hususunda rehberlik ve yönlendirme yapılacak.

Destek eğitim odalarındaki eğitim hizmetlerine, yeni bir açıklamaya kadar başlanmayacak.

enbasariliokullar.com

1 yorum


  1. Cansu Caan Güney

    Çocuklarını bilseme hazırlamak istiyen aileler ben 2. sınıf paketisatın aldım mebbilsem.com sitesinden sayelerinde kazandı çok ilgililer şimdi bilsemde eğitim alıyor oğlum soru çeşitlilikleri çok fazla

yorumunu bırak