Lütfen Bekleyiniz..

Lütfen Bekleyiniz..

Başarılı Okulların Tek Adresi

KYK burs sonuçları açıklandı! Sonuçlar nasıl öğrenilir?

KYK burs sonuçları açıklandı! Sonuçlar nasıl öğrenilir?

Milyonlarca öğrencinin beklediği KYK kredi ve burs sonuçları açıklandı! Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamada, 2020-2021 KYK kredi ve burs sonuçlarının erişime açıldığını duyurdu. Peki, 2020 KYK burs başvuru sonuçları nasıl öğrenilir, nereden sorgulanır? KYK kılavuzunda yer alan bilgilere göre burs ve kredi sonuçları, e-devlet üzerinden sorgulanabilecek. İşte, E-devlet girişi ile KYK burs sonucu sorgulama ekranı…

KYK Kredi ve Burs Sonuçları Açıklandı!

Milyonlarca öğrenci KYK burs ve kredi başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra sonuçlar için beklemeye koyulmuştu. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından alınan başvurular, yine kurum tarafından değerlendirilerek kamuoyu ile paylaşıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, gelecek Ocak ayından itibaren verilecek KYK kredi ve  burs başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenciler, KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarını, E-Devlet üzerinden sorgulayabilecek.

KYK Burs Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

KYK kredi ve burs sonuçları e-devlet üzerinden açıklandı. Peki, KYK burs başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

https://gsb.gov.tr sitesinden öğrenebilirsiniz.

BURSTAN KİMLER YARARLANACAK?

Ön lisans öğrencileri,

Lisans öğrencileri,

İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.
Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)

ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında belirlenen puan türünde ilk 100’e giren öğrenciler,

Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre Amatör milli sporcu olan öğrenciler,

burstan yararlanabilmektedir.

Not: Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.

KYK DESTEK’TEN İLK AÇIKLAMA GELDİ!

KYK Destek hesabından yapılan açıklamaya göre “Burs/öğrenim kredisi sonuçları ve ödemeleri ile ilgili duyuru ve gelişmelerden haberdar olmak için lütfen https://gsb.gov.tr internet sitemizi ve resmî sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye devam ediniz. İyi günler dileriz.” denildi.

KYK BURSU NE KADAR? (2020)

KYK 2020’de kredi ve ya burs 550 lira, Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren yüksek lisansta bin 100 lira, doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak.

enbasariliokullar.com

1 yorum


yorumunu bırak