Lütfen Bekleyiniz..

Lütfen Bekleyiniz..

Başarılı Okulların Tek Adresi

MEB Açıkladı: Sınav, Uzaktan Eğitim, Yarıyıl Tatili

MEB Açıkladı: Sınav, Uzaktan Eğitim, Yarıyıl Tatili

MEB Açıkladı: Sınav, Uzaktan Eğitim, Yarıyıl Tatili...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklaması...Detaylar haberimizde...MEB Açıkladı: Sınav, Uzaktan Eğitim, Yarıyıl Tatili…Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında ‘Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili Bakanlığımız tarafından bazı düzenlemeler yapılmıştır. İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır’ denildi.

MEB Açıkladı: Sınav, Uzaktan Eğitim, Yarıyıl Tatili...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklaması...Detaylar haberimizde...

MEB Açıkladı: Sınav, Uzaktan Eğitim, Yarıyıl Tatili

Son dakika MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitimin 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar uzatıldığını açıkladı.

MEB Açıkladı: Sınav, Uzaktan Eğitim, Yarıyıl Tatili… MEB’den Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili yeni düzenlemeler konusunda basın açıklaması yapıldı. Buna göre ilkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecek.

Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacak. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecek. İller arası hareketliliğin azaltılacak. Ortaöğretim öğrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvuranlar, ‘o tarih’ itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabilecek.(Öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla.)

UZAKTAN EĞİTİM 22 OCAK’A KADAR SÜRECEK

MEB Açıkladı: Sınav, Uzaktan Eğitim, Yarıyıl Tatili...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklaması...Detaylar haberimizde...

İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecek. 22 Ocak tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacak.

İKİNCİ DÖNEM 15 ŞUBAT’TA BAŞLAYACAK

25 Ocak Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine, ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenecek. Böylece 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı  Resmi Sitesinde Takvim Yayımlandı:

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvim ve daha fazlası için meb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

enbasariliokul.com

yorumunu bırak