Lütfen Bekleyiniz..

Lütfen Bekleyiniz..

Başarılı Okulların Tek Adresi

Uzaktan Eğitim 22 Ocak’a Uzatıldı

Uzaktan Eğitim 22 Ocak’a Uzatıldı

Uzaktan Eğitim 22 Ocak’a Uzatıldı

Ara tatilin ardından okullar yüz yüze eğitime ara verilmişti. 2021 yılında Ocak ayının ilk haftasına kadar online eğitim yapılacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), son olarak uzaktan eğitim 22 Ocak’a uzatıldı açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada, daha önce 4 Ocak’a kadar yapılacağı açıklanan uzaktan eğitimin 22 Ocak’a kadar devam edeceği belirtildi. Ayrıca okullarda yarıyıl tatili de 25 Ocak’ta başlayacak ve üç hafta sürecek. Örgün eğitimde yüz yüze eğitim sürecine uzaktan eğitim olarak devam edilecek.

KARNELER OKULLARDA VERİLECEK

* Karneler okulda verilecek! 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır.

YARI YIL TATİLİ ÜÇ HAFTA OLACAK

* Yarıyıl tatili üç hafta sürecek. 25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir. 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili yeni düzenlemelere gitti.

Bakanlığın aldığı karara göre; uzaktan eğitim 22 Ocak’a kadar uzatılırken 25 Ocak’ta başlayacak olan yarıyıl tatili üç hafta olacak.

İLKOKULLARDA SINAV OLMAYACAK

MEB tarafından yapılan açıklamada, daha önce 4 Ocak'a kadar yapılacağı açıklanan uzaktan eğitimin 22 Ocak'a kadar devam edeceği belirtildi.

* İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecektir.

* İller arası hareketliliğin azaltılması amacıyla sadece ortaöğretim öğrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvurması halinde, öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabileceklerdir.

* Yüz yüze eğitime ara verildi. Salgın tedbirleri ile uzaktan eğitim sürecine geri dönüldü. İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecektir.

Daha fazla eğitim haberleri için biz takipte kalın.

enbasariliokullar.com

1 yorum


  1. Ömer Kuş

    evdeegitim.com ile haberiniz sayesinde tanıştım bu kuruma oğlumun eğtimini emanet ediyorım salgında tek çare evde egtim alması…

yorumunu bırak