Lütfen Bekleyiniz..

Lütfen Bekleyiniz..

Başarılı Okulların Tek Adresi

Okullar Açılıyor Mu?

Okullar Açılıyor Mu?

Son dakika… Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan okullar, sınavlar ve yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama. Okullar açılıyor mu?

Okullar Açılıyor Mu?

Bir süredir uzaktan eğitime devam eden okullarda yüz yüze eğitime geçilecek mi? Katıldığı bir televizyon programında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili, “15 Şubat’ta okulların açılması ilke kararı var” ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı televizyon programında okulların yüz yüze eğitime başlayacağı tarihle ilgili açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şu ifadeleri kullandı;

Son dakika… Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan okullar, sınavlar ve yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama. Okullar açılıyor mu? Detaylar haberimizde...

*Şu an açılsın noktasında ciddi bir beklenti var ama bizim baktığımız yer Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Cumhurbaşkanımız önderliğindeki Kabine’nin alacağı kararlara bağlı, diyerek sözü Kabine toplantısında alınacak kararlara yönlendirdi.

*15 Şubat’ta okulların açılması ile ilgili ilke kararı var. 15 Şubat’tan 10 gün önce net bir tablo karşımıza çıkar. Türkiye’deki durumun akışı nasıl diye baktığımızda bizim okulları açma hazırlığımız ve salgın seyrinin olduğunu düşünüyoruz.

Salgın döneminin ardından, yeni gelişmeler yaşanacağına işaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınavlar hakkında yaş oranına dikkat çekti:

*Dünyada tüm sınıfların aynı anda tam zamanlı okula gitmesinin pek mümkün olmadığını görüyoruz. Küçük yaşlarda riskin daha az olduğunu görüyoruz.

Okullar Açılıyor, Kademeli Olarak Açılacak!

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasıyla ilgili muhtelif senaryolar bulunduğunu belirterek, yüz yüze eğitimin kademeli olarak başlayacağını ifade etti.

YÜZ YÜZE SINAVLAR DAHİL EDİLMEYECEK

Son dakika… Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan okullar, sınavlar ve yüz yüze eğitim ile ilgili açıklama. Okullar açılıyor mu? Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sadece yüz yüze eğitim ve okulların açılmasıyla ilgili değil, aynı zamanda sınavlar konusunda da açıklamalarda bulunmuştu. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yüz yüze sınavlarla ilgili yapılan açıklamada, ilkokul ve ortaokullarda karne notlarının derse katılım puanları ile belirleneceği, birinci dönem yapılmış yüz yüze sınavların karne notu değerlendirmesine dahil edilmeyeceği açıklanmıştı.

Açıklamada velilerin, sınav notlarının ilk dönem karne notu değerlendirmesinde kullanılmasını istemeleri halinde 21 Ocak’a kadar okul müdürlüklerine başvurmaları gerektiği belirtilmişti.

Daha fazla eğitim haberi için takipte kalın.

En Başarılı Okullar

yorumunu bırak