Lütfen Bekleyiniz..

Lütfen Bekleyiniz..

Başarılı Okulların Tek Adresi

Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması!

Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika yüz yüze eğitim açıklaması yaptı.

Okullarda 2 Temmuz’a Kadar Yüz Yüze Eğitim

Yüz yüze eğitimin başlamasının ardından yeni gelişmeler MEB tarafından duyurulmaya devam ediyor. Milyonlarca öğrenci ve veli yüz yüze eğitimin ne şekilde devam edeceğini merak ediyor. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada okulların 2 Temmuz tarihine kadar açık olacağını duyurdu. Fakat yaz ayları boyunca okullar açık kalmaya devam edecek. İsteyen öğrenciler okullara gidebilecek. Peki yazın nasıl bir eğitim öğrencileri bekliyor. İşte merak edilen detaylar…
Yüz yüze eğitimin başlamasının ardından yeni, en son gelişmeler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından duyurulmaya devam ediyor.

Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Sınavlar daha erken de yapılsa, öğrenciler hangi sınıfta olursa olsun 2 Temmuz’da karnelerine kavuşacak. 2 Temmuz’a kadar olan süreçte müfredat biraz daha yavaşlatılarak, eksik kalan bölümler ve varsa takviye programı uygulanacak.

Bakan Selçuk Tarihleri Duyurdu

Eğitimciler müfredattaki açığın kapatılması için bunun bir fırsat olduğu görüşünde. 2 Temmuz’a kadar öğrenciler yine velilerin onayı ile istemezlerse yüz yüze eğitime katılmayacak.
OKULLAR BÜTÜN YAZ AÇIK OLACAK
Okullarından bir yıl uzak olan milyonlarca öğrencinin akademik eksiğinin kalmaması için 2 Temmuz sonrası “gönüllü okul” programı hazırlanıyor. Bu program uzaktan eğitim sürecinde olan eksiklerin giderilmesi için “takviye programı” niteliğinde olacak. Buna göre tüm sınıf düzeylerinde eksikliklere bakılacak. Özellikle bir yıllık eğitim programında bir üst sınıfa geçerken bazı derslerden öğrenilmesi gereken konu ve kazanımları yeterince alamayan öğrencileri kapsayacak. Ya tüm derslerden ya da belli derslerden öğrenciler okula çağrılacak. Burada yine “gönüllülük” esası olacak.
Yüz yüze eğitimin başlamasının ardından yeni, en son gelişmeler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından duyurulmaya devam ediyor.
ÖNGÖRÜ: DERSE KATILIM YÜSKEK OLACAK
Ama eğitimciler, bir yıl boyunca okul yüzü görmeyen milyonlarca öğrencinin bu derslere katılımının yüksek olacağı düşüncesinde.
MEB EĞİTİM TAKVİMİ
31 Ağustos: Okullar normal eğitime başladı.
16-20 Kasım: Birinci dönem ara tatili.
25 Ocak-12 Şubat: Sömestr tatili. (Nisandaki ara tatil eklenerek, süre uzatıldı.)
2 Mart: İkinci dönem normal, online olmayan eğitim başladı. Bazı illerde sadece anaokulları ve ilkokullar riskli olmayan şehirlerde ise ortaokul ve liseler açıldı.

 

Eğitim haberleri ile ilgili tüm son dakika gelişmeleri için En Başarılı Okullar haber sitemizi takipte kalın.

 

EN BAŞARILI OKULLAR

yorumunu bırak