Lütfen Bekleyiniz..

Lütfen Bekleyiniz..

Başarılı Okulların Tek Adresi

Yeni Milli Eğitim Bakanı Açıklandı!

Yeni Milli Eğitim Bakanı Açıklandı!

Yeni Milli Eğitim Bakanı açıklandı! Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla görevinden istifa eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yerine Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.10 Temmuz 2018 tarihinde göreve gelen Selçuk, 3 yıllık görev süresinin ardından görevden affını isteyerek istifasını sundu. İstifası kabul edilen Selçuk’un yerine Yeni Milli Eğitim Bakanı olarak Cumhurbaşkanı kararıyla Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.

Yeni Milli Eğitim Bakanı Açıklandı!

Yeni Milli Eğitim Bakanı açıklandı! Ziya Selçuk’un yerine Cumhurbaşkanı kararıyla Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı. Detaylar haberimizde.

Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 5 Mayıs 1970’te Tokat’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu ilde tamamlayan Özer, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992’de mezun oldu.

Yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı’nda tamamlayan Özer, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında 1992 ile 1994 yılları arasında elektronik mühendisi olarak çalıştı.

Özer, 1994-2002 yıllarında Gazi Osmanpaşa Üniversitesinde öğretim görevlisi, 2002-2010 yıllarında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

28 Kasım 2010 ile 4 Ekim 2017 tarihleri arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Özer, 1 Ağustos 2015-1 Ağustos 2016 döneminde Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği, Türk Standartları Enstitüsü Genel Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu.

ÖSYM Başkanlığı Yaptı

https://bilisim.k12.tr/ linki üzerinden ana sayfada sağ üstte bulunan ‘’bursluluk’’ ya da ‘’ bilgi al’’ butonuna tıkladığınızda başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.

Özer, 4 Ekim 2017’de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı görevine atandı.

Halen İslam Dünyası Yükseköğretim Kalite Güvence Ajansları Birliği Başkanı olan Özer, 8 Ağustos 2018’den bu yana Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Milli Eğitim bakan yardımcılıklarına da 3 isim atandı. Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Petek Aşkar ve Dr. Sadri Şensoy, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı oldu.

Ziya Selçuk’tan Veda Mesajı

Yeni Milli Eğitim Bakanı açıklandı! Ziya Selçuk’un yerine Cumhurbaşkanı kararıyla Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı. Detaylar haberimizde.

Ziya Selçuk, Twitter hesabından veda mesajı paylaştı.

“Millî Eğitim Bakanlığı görevim bugün itibarıyla nihayetlenmiştir. Bana ülkemin çocukları için çalışma imkânı sağlayan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum.

Milletimize, eğitim ailemize, birlikte görev yaptığım Bakan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Görev yaptığım süre boyunca birlikte çok kıymetli çalışmalara imza attığımız değerli çalışma arkadaşım Bakanımız Sayın Mahmut Özer Bey’e ve göreve yeni başlayan Bakan Yardımcılarımıza başarılar diliyorum.”

EN BAŞARILI OKULLAR

yorumunu bırak