Lütfen Bekleyiniz..

Lütfen Bekleyiniz..

Başarılı Okulların Tek Adresi

MEB’den Yüz Yüze Eğitim Talimatı!

MEB’den Yüz Yüze Eğitim Talimatı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB), 1-3 Eylül arasında yapılacak uyum eğitimlerinin esasları belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı yani MEB’den yüz yüze eğitim talimatı geldi. 81 ile gönderilen yazıda öğrencilerin okula uyumlarının etkin bir şekilde sağlanması için uyum eğitimi uygulamalarının belirlenen esaslar çerçevesinde yürütülmesinin önem arz ettiği vurgulandı.

MEB’den Yüz Yüze Eğitim Talimatı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından tüm illere gönderilen yazıda, öğretmenlerin mesleki çalışmalarının 31 Ağustos Salı günü başlayacağı ve eğitim öğretim yılı hazırlıkları ile uyum eğitimine yönelik planlamalar sebebiyle okula uyum eğitimlerinin 1-3 Eylül’de yapılacağı hatırlatıldı.

Yazıda, öğrencilerin okula uyumlarının etkin bir şekilde sağlanması için uyum eğitimi uygulamalarının belirlenen esaslar çerçevesinde yürütülmesinin önem arz ettiği vurgulandı.

Buna göre, genelge doğrultusunda eğitim ve öğretim yılının başladığı 6 Eylül itibarıyla ortaokul ve imam hatip ortaokulu 5’inci sınıf öğrencilerinin eğitim ortamına uyumlarının sağlanması için gerekli rehberlik çalışmaları yapılacak. (Milli Eğitim Bakanlığı) MEB’den yüz yüze eğitim talimatı verildi.

Uyum Etkinlikleri

Uyum etkinlikleri kapsamında oyun temelli etkinliklere, öğrencilerin okula aidiyet duygusunu artıran faaliyetlere yer verilecek.

Öğrencilerin öğretmenler gözetiminde oyun, drama, sosyal ve sportif etkinlikler yoluyla öğrenme ortamını, okulunu, sınıfını, arkadaşlarını tanıması ve okul kurallarını öğrenmesi sağlanacak.

Öğrencilere ve velilere salgın tedbirleri kapsamında maske kullanımı, hijyen, fiziki mesafe, kişisel temizlik, sağlıklı beslenme, uyku düzeni, öz bakım ve benzeri konularda bilgilendirmeler yapılacak.

Okul rehber öğretmen/psikolojik danışmanları uyum çalışma süreç ve etkinliklerine aktif olarak katılacak.

Taşımalı eğitim öğrencileri de yerel imkanlar ölçüsünde uyum eğitiminden yararlandırılacak.

Beşinci Sınıflara Da Uyum Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB), 1-3 Eylül arasında yapılacak uyum eğitimlerinin esaslarını belirlediğini açıkladı. Detaylar haberimizde!

Genelge doğrultusunda eğitim ve öğretim yılının başladığı 6 eylül itibarıyla ortaokul ve imam hatip ortaokulu 5’inci sınıf öğrencilerinin eğitim ortamına uyumlarının sağlanması için gerekli rehberlik çalışmaları yapılacak.

Okul rehber öğretmen, psikolojik danışmanlar uyum çalışma süreç ve etkinliklerine aktif olarak katılacak. Taşımalı eğitim öğrencileri de yerel imkanlar ölçüsünde uyum eğitiminden yararlandırılacak.

Eğitim haberleri, tüm ayrıntılar ve yeni gelişmeleri kaçırmadan öğrenmek için haber sitemizi takipte kalmaya devam edin. Sosyal medya hesaplarımızdan ve telegram kanalımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

EN BAŞARILI OKULLAR

yorumunu bırak