Lütfen Bekleyiniz..

Lütfen Bekleyiniz..

Başarılı Okulların Tek Adresi

Satrançta En Başarılı Okul Belli Oldu!

Satrançta En Başarılı Okul Belli Oldu!

Ankara İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çankaya İlçesi Okullararası Satranç Turnuvası’nın kazananı belli oldu. Lise ve ortaokulların katıldığı yarışmada Çankaya Bilişim Koleji Ortaokulu birinci oldu.

Ankara İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün düzenlediği 2019-2020 Çankaya İlçesi Okullararası Satranç Turnuvası 3 ve 7 Şubat tarihlerinde gerçekleşti. Turnuvaya TSF Lisansına sahip 2019 – 2020 yılı vizesi yapılmış, Çankaya İlçe MEM’e bağlı Ortaokul ve Lisede öğrenim gören sporcular katılabildi. Müsabaka sonunda satrançta en başarılı okul ise Bilişim Koleji oldu.

Yarışmanın sonucunda kazanan öğrencilere ödül ve başarı belgeleri takdim edildi.

Satrançta En Başarılı Okul Bilişim Koleji

Çankaya ilçesinde farklı okulların katıldığı yarışmada birinci Özel Çankaya Bilişim Koleji Ortaokulu oldu. İlk onda yer alan okulların listesi ise şöyle:

   1. Özel Çankaya Bilişim Koleji Ortaokulu

   2. Namık Kemal Ortaokulu

   3. Özel Bahçeşehir Ortaokulu

   4. Necdet Seçkinöz Ortaokulu

   5. Pakize Erdoğu Ortaokulu

   6. Ümitköy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

   7. Sınav Koleji Özel Ankara Ortaokulu

   8. MEV Koleji Özel Ankara Ortaokulu

   9. Gaziosmanpaşa Necla – İlhan İpekçi Ortaokulu

   10. Ahmet Bahadır İlhan Ortaokulu

Satranç Nedir?

Bir zeka oyunu olan Satranç, çocukların beyin gelişimi üzerinde oldukça etkilidir. Satranç içerisinde 16 koyu, 16 açık renkli olmak üzere 64 karelik bir tahtada 32 taş bulunur. Zeka ve  hamle oyunu olan satrançta: Şah, vezir, fil, at, kale ve piyon isminde 6 tip taş yer alır. Her takımda 8 piyon, 2 fil, 2 kale ve 2 at varken, yalnızca birer şah ve vezir bulunur.

En Başarılı Okullar

yorumunu bırak